Cena a DPH podle §90

Pokud je u produktu cena s DPH stejná jako bez DPH nejde o chybu, ale o zvláštní režim pro Obchodníky s použitým zbožím podle §90. Cena u produktu je vždy včetně DPH a pro zákazníka je vždy konečná. 

Tento režim platí pouze pro nákupy firemní, kde si firma nebo podnikatel chce odečíst DPH, které v tomto případě nelze, avšak do nákladů i tak lze fakturu zařadit.  

Úplné znění zákona naleznete > ZDE

Vysvětlivka : 

1) Pokud jste zákazník, a kupujete si věc pro osobní účely, těmi se rozumí nákup na fyzickou osobu, nikoliv na firmu či podnikatele, tento režim se vás netýká, cena u všech produktů je vždy konečná. 

2) Pokud jste podnikající, právní osoba či firma u těchto produktů nelze odečíst DPH. To znamená, že cena u produktu je již včetně DPH, avšak nelze jej dále uplatnit / odečíst. Jedná se o zvláštní režim podle obchodního zákonu §90. Jak je vypsáno v úvodu článku včetně odkazu na zmiňované ustanovení zákona. 

 

Firma Altisource s.r.o. provozující E-Shop DIGIFIT.cz je plátcem DPH. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení