Co je to cena s DPH a bez DPH ?

 Pokud je u produktu cena s DPH stejná jako bez DPH nejde o chybu, ale o zvláštní režim pro Obchodníky s použitým zbožím podle §90. Cena u produktu je vždy včetně DPH a pro  zákazníka je vždy konečná. 

 

CENA, KTEROU VIDÍTE U PRODUKTU JE VŽDY KONEČNÁ ! 

 

Tento režim platí pouze pro nákupy firemní, kde si firma nebo podnikatel chce odečíst DPH, které v tomto případě nelze, avšak do nákladů i tak lze fakturu zařadit.  

Úplné znění zákona naleznete > ZDE

 

Vysvětlivka : 

1) Pokud jste zákazník, a kupujete si věc pro osobní účely, těmi se rozumí nákup na fyzickou osobu, nikoliv na firmu či podnikatele, tento režím se vás netýká, cena u všech produktů je vždy konečná. 

2) Pokud jste podnikající, právní osoba či firma u těchto produktů nelze odečíst DPH. To znamená, že cena u produktu je již včetně DPH, avšak nelze jej dále uplatnit / odečíst. Jedná se o zvláštní režim podle obchodního zákonu §90. Jak je vypsáno v úvodu článku včetně odkazu na zmiňované ustanovení zákona. 

 

Jsme plátci DPH, pouze na některé zboží musíme uplatňovat tento zvláštní režim Obchodního zákona. Tím se rozumí zboží od různých dodavatelů, nebo výkupu či protiúčtu.

NA VŠECHNO ZBOŽÍ OD NÁS VŽDY DOSTANETE  ZÁRUKU A FAKTURU !