Co je to repasovaný notebook?

Žádná turistická třída!

Mnoho lidí se mylně domnívá, že repasované notebooky se automaticky rovnají použitým zařízením z druhé ruky z inzerátů. Není to tak. Naše business notebooky nepocházejí od soukromých osob. Většinou nejde ani o spotřebitelské notebooky vyrobené z plastu. Obvykle, když si všimnete příliš levného notebooku v inzerátech, tak se vás snaží okouzlit právě jeden takový designový spotřebitelský kus. Repasované jsou pouze prémiové business notebooky, stolní počítače a monitory, které jsou dlouhodobě odolné. Takové kusy byly vytvořeny na období používání 8 až 10 let a na 8 až 10 hodin práce denně. Obnovený prémiový notebook můžete dostat již za méně než 10 000 Kč, přičemž nové zařízení může někdy stát i trojnásobek. 

Odkud pocházejí repasované počítače?

Repasované počítače jsou většinou 1 až 3 leté značkové (HP, Lenovo, Dell) zařízení západoevropských bank nebo korporací v bezvadném stavu. Tyto společnosti jsou totiž zvyklé na to, že pracují na nejnovějších modelech. Nestačí jim několikaleté zařízení, a proto je často vyměňují přes leasingové společnosti za novější modely.
 
Přitom nejde o přetěžované stroje, obvykle na nich běžely administrativní softwary a kancelářské aplikace pouze několik hodin denně. Životnost těchto zařízení je dalších 3 až 5 let, což je mnohem víc, než můžeš reálně očekávat od spotřebitelských notebooků.
 
Notebooky zakoupené od společností jsou repasované specializovaným expertním týmem, tj. jsou důkladně otestované, vyčištěné a zrychlené. Tato prémiová zařízení jsou odolná, spolehlivá, jen vyžadují menší úpravu či opravu nebo opětovné prohlédnutí.
 
Navíc koupí repasovaného prémiového notebooku dokážete ušetřit až 75 % částky ve srovnání s novým zařízením. Můžete si to představit jako koupi pár let starého prémiového ojetého vozu z flotily západoevropské firmy, a ještě k tomu se zárukou!
 
 
Oblíbený repasovaný notebook Lenovo ThinkPad
Prohlídnout repasované notebooky Lenovo

Jak probíhá repasování počítače?

Repasování počítače provádíme důkladně. Jednomu počítači se věnujeme 3 až 4 hodiny, než zařízení absolvuje celý proces obnovy.

Jednotlivé kroky repasování

Nyní vám vysvětlíme, přes jaké fáze projde počítač, notebook než se k vám dostanou. 
 

Oprášení komponentů

Během každodenního používání každý počítač absorbuje určité množství prachu. V zájmu dosažení delší životnosti je třeba jej odstranit. Tento proces však vyžaduje odborné znalosti a vhodné nástroje, v opačném případě by se mohly některé komponenty poškodit.
 

Vnější čištění počítače a notebooku

Společnost působící v oblasti repasování, která je i jen trošku profesionální, udělá vše, co je v jejích silách, aby produkt vypadal jako nový. Základním předpokladem toho je i odborné očištění krytu. Kdo by se přece těšil z mastného notebooku nebo monitoru? 
 

Probarvení a jiné ozdůbky 

Probarvení repasovaných počítačů kompletně závisí na společnosti a produktu. Tento proces vyžaduje přesnou metodologii, experimentování a častokrát i práci a náklady navíc, takže se mu věnují pouze větší a profesionálnější firmy. V DIGIFITU jsme se zavázali ke kvalitě, proto často počítače přebarvujeme i my. Probarvení dává renovovanému stroji zcela nový vzhled. Přesto mají tato zařízení i tak mnohem dostupnější cenu než nové výrobky. Karbonový notebook dokáže na kupujícího velmi zapůsobit. Jde o další pokročilou techniku ​​obnovení, kterou nabízí jen málo firem v této oblasti.
 

Konfigurace počítače a notebooku na míru

Obecně platí, že kryt, základní deska a procesor, tvoří pevnou základnu renovovaného stroje, na kterém většinou nic nezměníme. Pokud jde o mimořádně levnou konfiguraci na jednoduché úkoly, tak ho nabízíme se základní výbavou, např. s 4 GB RAM a HDD. Pokud ho zákazníci chtějí trošku vylepšit, můžeme zabudovat více paměti a bleskurychlý SSD disk, který počítač značně zrychlí. V našem e-shopu najdeš „produktový konfigurátor“, který ti umožní snadno poskládat vytoužený produkt. Můžeš při tom dokonce sledovat jeho cenu v reálném čase.
 

Testování

Repasována jsou jen taková zařízení, která se již v minulosti v praxi osvědčila. Je však nutné, aby všechny jejich komponenty byly otestovány, zda fungují bezchybně. V zájmu toho se mimo jiné kontroluje kvalita zvuku a obrazu, výdrž baterie, rychlost načítání, funkčnost portů atd. 
 

Kategorizace

Produkty společnosti DIGIFIT jsou zachovalé počítače a notebooky z firemního prostředí. V důsledku každodenního používání ale mohou mít menší škrábance a poškození estetického charakteru. Tyto „nedostatky“ však nemají žádný vliv na jejich funkčnost.Z estetického hlediska řadíme naše produkty do čtyř skupin: Platinum, Gold, Silver a Bronze. Repasované počítače, notebooky a monitory zařazené do nejvyšší třídy jsou z pohledu vzhledu bezchybné (obvykle jde o výstavní kusy nebo outletové produkty). V případě nejnižší kategorie už může jít o větší poškození krytu a prasknutí. Tyto produkty však nabízíme za nejnižší cenu. Avšak jejich funkčnost je v každé kategorii 100%.
 

Jaké typy počítačů mohou být repasované? 

 
Jelikož obnovené jsou výlučně prémiové business počítače, můžeme tvrdit, že jde o trvanlivé a kvalitní produkty. Byly vytvořené na celodenní používání, jsou více odolné vůči vlivům okolí, jako nablýskané spotřebitelské stroje. V případě, že by vám náhodou vypadly z ruky, tak se hned nerozbijí a troška vlhkosti jim také neublíží. Mnoho lidí vůbec nepřekvapí, když zmíníme, jaké jsou nejspolehlivější a nejlepší notebooky. Lenovo ThinkPad notebook ani notebooky Dell vás nezklamou; jsou totiž z těch nejkvalitnějších. Avšak nemusíte se ničeho bát ani tehdy, pokud si vyberete business notebook Fujitsu Lifebook nebo HP Elitebook, HP Probook
 
Pro korporace je obzvláště důležité, aby měly své údaje v bezpečí. Dalším požadavkem je, aby jejich počítače fungovaly bezchybně a spolehlivě i v období mezi jednotlivými nákupy (v případě business notebooků jde o 5 let, zatímco u spotřebitelských laptopů jsou to jen 2 roky). Business notebooky jsou proto vyrobeny z nejkvalitnějších a nejodolnějších materiálů, často mají hliníkový, hořčíkový nebo jiný kovový kryt, který zaručuje trvanlivost. 
 
Naproti tomu výrobci spotřebitelských notebooků šetří právě na kvalitě surovin. Z tohoto důvodu je možné, že zcela nový tenký notebook za 8 000 Kč se opotřebuje za 1 až 2 roky. Kryt takového notebooku se může snadno poškodit nebo může dokonce prasknout. Jeho chladící systém se rychle zapráší a kvůli tomu se rychle prohřeje. Dokonce i jeho panty se mohou během každodenního používání zlomit nebo uvolnit. 
 
Výkonnější repasovaný notebook stojí přibližně tolik, kolik zcela nový spotřebitelský notebook. Jejich výkon je podobný, ale nový stroj je méně odolný a trvanlivý. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že za stejné množství peněz si koupíte i stejně výkonný nový počítač, není to vždy tak. Spotřebitelské notebooky mají ve většině případů kryty vyrobené z méně kvalitního plastu a jsou tedy i lehčí než jejich kolegové z business třídy. Jejich životnost je však mnohem nižší. Neudělejte proto tu chybu, že se rozhodnete pouze na základě ceny a nezapomeňte si porovnat i procesory a ostatní komponenty. 
 
Pokud nový a repasovaný notebook je v jedné cenové relaci, vždy dostanete lepší kvalitu v případě toho prvního. Pravda sice je, že na úkor barevné škály a štíhlosti notebooku. Pokud si chcete pořídit notebook nebo počítač na delší dobu, je lepší vybrat si produkt z řad business kategorie.
 
 
Oblíbený repasovaný notebook HP EliteBook
 
Prohlídnout repasované notebooky HP

Kvalitní business notebook nebo počítač namísto spotřebitelského má tyto výhody: