Proč kupovat Apple a proč si drží stále svou hodnotu?

Dnes se podíváme opět na zoubek společnosti Apple a na jejich produkty, které máme stále v nabídce - Apple macbook, Apple iPhone. Produkty této Cupertinské společnosti si mnohdy drží svojí hodnotu produktů i několik let po jejím vydání. A proč tomu tak je? A proč takové produkty koupit? 

Hned na začátku, nejznámější produkt je iPhone. Telefony jsou jednou z nejvíce prodávaných zařízení celkově na světe. Jsou ikonicky známe svou elegancí kvalitou, ale především svou větší cenou. Tím jsou pro mnoho lidí takřka nedostupné. A proto se s nimi začíná čím dál více obchodovat mimo oficiální trh. Myslíme tím bazary, eshopy s použitým, předváděcím a repasovaným zbožím. Takovýchto společností je vcelku hodně. A v čem vlastně spočívá výhoda takového nákupu? 

Nákup nového iPhonu ihned po představení standardně nepadá pod 20.000,- Kč. Je to již standardem vzhledem k tomu, že společnost Apple nedělá jiné než špičkové telefony té nejvyšší kvality. Jejich přístroje zaujímají první místa v žebříčkách a hodnoceních po celém světě. Jednoduše řečeno koupit iPhone znamená koupit jeden z nejlepších mobilních telefonů na světě. Ať je to Samsung nebo Apple, či Huawei každý rok představují nové TOP modely. Když koupíte iPhone, nebo Samsung GALAXY v lednu, do konce roku už je na trhu nové zařízení. Ono, ne že by bylo potřeba kupovat každý rok nový, to by jste museli být opravdu mobilní fanatici a vydělávat sta tisíce korun ročně. Oproti tomu, máte průměrný a nebo nadprůměrný plat, ale nechcete utrácet za zbrusu nový iphone 25.000,- Kč? Ale, stále chcete tohoto jablečného mazlíka? A v tom okamžiku je na místě, sledovat akce u různých obchodníku a koupit jej za správnou cenu, ale se poohlédnout po e-shopech na internetu. Je pravidlem, že takové shopy prodávají buďto repasované, použité a nebo předváděcí. Pokud chcete levný iphone, a nebo prostě jen iphone za rozumnou cenu a ne za celou vaši výplatu, je na místě se podívat do takového obchodu. Abychom si upřesnili co se vlastně prodává teď a jaký koupíte za téměř poloviční cenu, tak se přiblížíme příkladem. 

Výsledek obrázku pro apple iphone xs

Píše se rok 2019 - aktuální nabídka nejnovějších iPhonů je Xs, Xs Max a levnější Xr. Cena těchto telefonů k dnešnímu dni startuje od 20.000,- Kč až do 45.000,- za nejdražší model s největší kapacitou. Loňský rok zaujímaly iPhone 8, 8 Plus a první beztlačítkový iPhone X. Předloňský rok 2017 nám naservíroval iPhone 7, 7 Plus. V roce 2016 přišli inovovaná řada iPhone 6s, 6s Plus a vůbec nejprodávanější iPhone SE. 

Výsledek obrázku pro apple iphones

Zatím co u ostatních značek je 3 roky starý telefon absolutně nepoužitelný, a hodí se spíše jen jako náhradní telefon, na volání a nebo smsky. A je to z jednoho prostého důvodu, výrobce odřízl jejich podporu a telefony jsou téměř neaktualizované, oproti tomu společnost apple jako jediná dokáže držet podporu zařízení ještě několik let po jeho vydání. Jak jsme si již řekli píše se rok 2019 a Cuperntinská společnost vám vesele naservíruje na 3 roky starý telefon ten nejnovější a nejaktuálnější operační systém, který využívají jejich top modely. Ono jednou z výhod mít iPhona od Applu je to, že všechny tyto telefony mají stejný operační systém a stejné prostředí, takže při přechodu třeba z 6 let starého iPhonu 5 na iPhone 8 nepocítíte až na rychlost a nový vzhled telefonu žádnou změnu v jeho ovládání. 

Jak jsme si již psali dříve, telefony od Applu si drží svoji hodnotu a to z jednoho prostého důvodu. Za ta léta si vysloužili opravdové uznání co se týče do kvality a podpory pro své jablečné produkty. Kvalita jejich přístrojů je příkládná pro další výrobce, Apple si zkrátka svých strojů cenní a to se podepisuje i na ceně. 

Cenu nových vlajkových modelů jsme si již řekli, na řadě jsou tedy modely starší, které vás svou cenou mile nadchnou. 

Výsledek obrázku pro apple iphones

 

Kvalitní a levné iphony za hubičku

Už jen rok starý iPhone 8 seženete na různých e-shopech za téměř poloviční cenu. Z původních 22.000,- Kč jej koupíte za bezmála 12-15.000,- a to buď nový, použitý či repasovaný a nebo jen DEMO verzi předváděcí. A v čem si říkáte že je zakopaný pes? Téměř v ničem. Je potřeba se informovat u obchodníka co je to za telefon, popřípadě jaký je jeho viz. výše uvedený stav. Telefony mohou být nové, může se jednat o doprodání skladových zásob od řetězců, kteří prodej ukončili. Taktéž se může jednat o telefony použité, to je asi nejrozšířenější způsob v nabídce obchodníků a e-shopů. Telefony se takto do oběhu dostanou jednoduše protiúčtem, máte starý iphone a chcete novější? Můžete využít v tomto případě mnohdy protiúčet kdy částečně cenu za nový pokryjete svým starým telefonem. Zde ale pozor na hodně aspektů, mnohdy telefon musí být ve velmi dobrém stavu, to se nejvíce odvíjí od jeho hodnoty. Pak musí mít nejlépe původní originální balení, a nesmí být nějakým způsobem rozebírán neautorizovaným servisem. iPhony mnohdy bývají vodotěsné, a neodborným rázem přicházejí o tuto vlastnost, ač namočením a nebo ponořením do vody se apple vzdává záručních podmínek. Jako poslední možnost lze sehnat repasovaný iPhone

Hodně zákazníků a potencionálních kupců se bojí pořídit již jednou rozebíraný či opravovaný telefon. Ač na tom není nic zvláštního či špatného a nijak to přístroji a jeho funkcím nebrání jeho plnohodnotnému využití. Lidé zkrátka nemají důvěru. Repasovat takový iPhone není nic složitého a odborným přístupem či školeným profesionálem získá takový telefon nový život. Repasovat iPhone znamená ku příkladu vyměnit baterii či display, popřípadě konektor, tlačítko/a. Takovýto zásah telefonu nijak neubírá na jeho životnosti ba naopak novým displejem získává více na hodnotě stejně tak novou baterií. 

Pokud se rozmýšlíte či máte obavy o životnost repasovaného iPhonu vězte, že není čeho se bát. Repasovat iPhone či jakýkoliv telefon by měl vždy dělat odborník, který svojí práci rozumí a ví do čeho se pouští. Takový technik by měl být školený a měl by znát podrobnosti o stroji do kterého se pouští a měl by znát jejich strukturu a problematiku. U svého obchodníka se můžete také informovat kdo telefon repasoval, co bylo repasováno. Pokud se na takovém přístroji vyskytne vada během jeho používání nemusí se vždy jednat o chybu repasování, může se jednat o chybu na součástce která je nová a nebo je přímo z výroby. Specifické jsou produkty od Applu v tom, že jsou navrženy tak aby při opravě akceptovali jen originální díly, a tak můžete při repasovaném kusu být klidní, že se bude jednat o telefon renovovaný jen z originálních dílů profesionálem jako by byl dělaný ve fabrice přímo samotným výrobcem. 

Související obrázek

Nejlevnější a nejprodávanější iPhone v celé historii je bezesporu iPhone SE. Svým vzhledem je téměř totožný velmi populárního iPhonu 5s, který je téměř 8 let starý a bohužel k dnešnímu dni už nesplňuje takové hardwarové parametry jaké by si Apple pro svůj systém představoval, a tak upadl do zapomnění. iPhone SE si vzal z tohoto 4" kompaktního brášky vzhled a posunul se výbavou ke starším sourozencům iPhonu 6s. Který je téměř 3 roky starý avšak svou cenou útočí na nejlevnější iPhony

Jeho cena za použitý startuje od 4.500,- Kč což je velmi příznivá cena za jablečné zařízení. Cena repasovaného je téměř stejná, a cena předváděcích startuje za nejmenší kapacitu paměťových modelů 16GB od 5.500,- Kč. Co za tyto peníze získáte? Získáte plný přístup k nejnovějšímu operačnímu systém iOS. Kompaktní vzhled s krásným 4" displayem. Hardwarové tlačítko s otiskem prstu přední a zadní kameru a diodový blesk. Pokud využíváte osobní přenosný počítač od této společnosti propojíte se s velmi povedeným ekosystémem Cupertinské společnosti. 

Výsledek obrázku pro iphone se

 

V portfoliu jablečné společnosti je nespočet mobilních zařízení za velmi rozumné peníze. Dostanete kvalitní telefon na hodně dlouhou dobu, a pokud se rozhodnete svého miláčka s nakousnutým jablkem vyměnit za novější kus určitě nebudete litovat nabídky protiúčtů za velmi hezké ceny. Popřípadě si můžete být jistí, že váš telefon si i po dobu několika let udrží svou cenu, protože pokud vsadíte na tohoto výrobce nebudete litovat. Takto kvalitní provedení telefonu vás mile překvapí. 

 

Apple Macbook, fajn přenosný počítač za každé situace

Jak jsme si na začátku říkali, produkty Cupertinské společnosti jsou známé svou vysokou cenou, ale na druhou stranu i svou kvalitou a životností. O iPhonech jsme si toho řekli již hodně zde i v minulém článku. Osobní přenosný počítač Macbook patří mezi nejpovedenější notebooky na trhu vůbec. Sice jejich cena není příliš nízká zato, ale nabízí specifický operační systém, který vám garantuje nové verze bez nutnosti licence, systém vám ve svém jádře nabízí bezplatný balík pro office práci a řešení cloudem napříč všemi zařízení, tak nabízí i precisní zpracování a krásný RETINA display specifický jen u Macbooků. Pak se vám nabízí opravdu obrovský touchpad s neuvěřitelnou přesností a hliníkové tělo ze všech stran s baterií, která vás nenechá na holičkách i při náročnější práci po celý den. 

Výsledek obrázku pro macbook pro

Stejně jako u mobilních telefonů této společnosti si i za přenosné počítače nechává štědře zaplatit. A za nejnovější 13" model si u pokladny připravíte téměř 50.000,- Kč což za konfiguraci Intel Core i5, 8GB RAM a 256GB je poměrně velká částka. Jen k porovnání si za stejnou konfiguraci od jiného výrobce nejlevněji připravíte u pokladny 20.000,- Kč a to už koukám po konkurence schopném stroji. 

Výsledek obrázku pro Asus zenbook

Když tyto stroje srovnáme, na první pohled uvidíme rozdíl v displeji a v celkovém zpracování. Během okamžiku zjistíte, že dát 20.000,- za konkurenční stroj se vám zkrátka nevyplatí a když si vezmete pro srovnání do ruky Macbook zjistíte že investice 50.000,- Kč vám vydrží na dalších 10 let. Stroj z Cupertina je zkrátka pevný, silný, elegantní a kvalitní sám o sobě. 

Levně a ještě levněji

Macbooků je hned několik. Ten nejlepší a nejdražší je v největším provedení. Macbook Pro 13 a 15 je stroj pro profesionály a nepředpokládá se, že by si ho koupil člověk na doma na internet. Je to stroj který vám má vydělat peníze, a tak se s jeho používáním nejčastěji setkáme s profesionály jako jsou managery, grafici, a designeři. V tomto odvětví lidé potřebuji maximální mobilitu, eleganci a profesionalitu a za žádnou cenu nesmí jejich počítač začít stávkovat. Macbook si zkrátka sám na sebe vydělá. 

Výsledek obrázku pro Macbook pro

Mobilita a cena se řídí u nejlevnějšího modelu "Air", který cílí především na mladší generaci a obyčejné lidi pro běžné užití. Jeho cena startuje na 23.000,- Kč a nabídne standardní konfiguraci Intel Core i5, 8GB RAM a 128/256GB SSD. Stroj má dobrý displej, přesný touchpad a především bitelné hliníkové tělo. Jeho výdrž vás nenechá v nouzi po celý pracovní den či studium. 

Výsledek obrázku pro Macbook pro air

Stejně jako rozdělujeme mobilní telefony iPhone, tak rozdělujeme Macbooky. Zatímco iPhone nemá s očíslováním nic společného s rokem/datum vydání Macbooky rozdělujeme na Macbook Pro 13 2015 - Macbook Pro 13 2016 apod.. Kde Macbook značí notebook .. přídomek "Pro" značí verzi Pro-Air.. A číslovka 13 značí úhlopříčku a konečné označení 2015,2016,2017,2018 značí rok uvedení na trh. 

S každým vydaným Macbookem přichází inovace. V roce 2012 poprvé Apple představil ty krásné displeje zvané Retina. V roce 2015 představil interaktivní Touchpad kde můžete hlubším zmáčknutím provést dvojklik a hledat tak datové toky, je to něco jako třetí tlačítko. Pak v roce 2016 představil za desetiletí vůbec největší změnu a tou je re-design vůbec celého přístroje a nové inovativní ovládání pomocí touchbaru místo klasické kontextové nabídky F1-F12 a novou zapuštěnou klávesnicí.


Související obrázek

 

Co mají společné všechny verze za posledních 5-7 let ? Bezesporu svou kvalitu zpracování. Apple co se týče do kvality nic nepodcenil a tak vám všechny modely za posledních několik let mohou připadat téměř stejné. Například Macbook Air byl tak populární díky svému zpracování a ceně, že vydržel se stejným designem téměř 8 let a zaujímal u jablečného giganta první příčky v nejprodávanějších počítačích. 

Produkty ať už Macbooky či iPhony si umějí díky své pověsti a žádanosti udržet svou cenu. V případě koupě Macbooku máte možnost sáhnout buď po novém a zaplatit kolem 25 - 50.000,- Kč v případě za nejlevnější nový produkt a nebo jeden z těch "lepších". Nebo máte možnost poohlédnout se po použitých či repasovaných. Samozřejmě najdete i předváděcí, DEMO či zánovní, ale cenovka tam bude maximálně o pár set korun menší či několik málo tisíců. 

Výsledek obrázku pro macbook air change ssd

Pokud neprahnete po novém notebooku od tohoto výrobce, určitě je správná volba použitý či repasovaný. Stejně jako jsme si řekli u telefonů, provádět zásah do zařízení by měl jen profesionální technik, který zná strukturu a problematiku přístroje. Repasované většinou znamená u Macbooků nový pevný disk, či baterie. 

I starší Macbooky mají své výhody, zatímco novou generaci Macbooků nelze nijakým způsobem upgradovat či rozšiřovat o větší paměť či paměti ram, u starších kousků to lze a velmi snadno. A pokud potřebujete notebook vyloženě s tímto operačním systémem a věříte tomuto výrobci sáhnout po 15 palcovém Macbooku Pro a nechat si jej rozšířit třeba na 32 GB ram a SSD 512GB přijde vás to na podání v konfiguraci s Intel Core i7 a dedikovanou grafickou kartou od NVIDIE nebo AMD na bezmála pouhých 20.000,- a to je velmi slušná cena za jablečné zařízení v nejvyšší možné konfiguraci ( krom disku, ten lze rozšířit až do velikosti několika TB ). 

V případě že máte jablečné zařízení již doma, vězte že jste vsadili na správného koně. Protože, pokud budete chtít někdy přesedlat na něco výkonnějšího od samého výrobce, je váš produkt pokud je tedy plně funkční a neutrpěl třeba nějaký pád stále velmi hodnotný. I Macbook 10 let starý má stále výkupní cenu několika tisíc korun, například Macbook Pro 13 z roku 2013 má hodnotu přes 10.000,- Kč v horším Béčkovém stavu. Takový Macbook Air který v roce 2015 stál 25.000,- Kč má dnes stále honodnou 15.000,- a je to již téměř 5 let od uvedení na trh. 

Takže, pokud uvažujete o koupi produktů od společnosti APPLE vězte, že je to správná volba. Sice systém, který výrobce nabízí z vlastní dílny je velmi specifický a pokud jste zvyklí na Windows budete si několik dnů zvykat, ale pokud už k němu přilnete nebudete chtít nic jiného. 

Výsledek obrázku pro apple product