CZ|EU Distribuce mobilních telefonů

U mobilních telefonů rozeznáváme několik distribucí a to převážné Evropskou distribuci, GLOBÁLNÍ DISTRIBUCI a následně distribuci podle země jako např. Českou distribuci.

K distribuci se váže nejen software a jeho podpora aktualizací, ale také země, ta čím je větší tím spíše dorazí aktualizace dřív. Proto se může stát např. uživatel u anglické či německé distribuce bude mít nový software na telefonu mnohem dříve než uživatel s českou distribucí. Především pak u zařízení s operačním systémem android, zde je totiž mnohdy rozdíl několika měsíců. Oproti tomu uživatel zařízení Apple (iphone) nepozná žádný rozdíl zda má iPhone z Česka, Německa, nebo třeba Anglie.

Dnes velmi mylná domněnka u zahraničních telefonů  tzv. nemají české prostředí - jazyk. Tato domněnka je zcela mylná, jelikož výrobce v operačním systému Android a iOS  implementují všechny jazykové mutace. Ve výsledku to znamená i kdyby jste si telefon koupili v Číně, tak v něm český jazyk naleznete.

Velkou překážkou pro zahraniční distribuce může být jejich reklamace, tu z pravidla uznávají pouze prodejci, nikoliv autorizované servisy a to z prostého důvodu, telefon měl být určen pro jinou zemi, tím pádem spadá i pod autorizovaný servis v dané zemi. 

Výjimka je pouze u výrobce Applu - který na své nové přístroje poskytuje záruku mezinárodní. 

V naší nabídce naleznete převážně telefony z české distribuce. Avšak v nabídce máme zařízení i z distribuce evropské. Zákazník je vždy poučen o možnostech reklamace a jako přední prodejci předváděcí a zánovní techniky doporučujeme zákazníkům provádět reklamaci zboží převážně přes nás jako prodejce. 

(Mnoho výrobců například nejznámější Xiaomi - Asijský výrobce mobilních telefonů dělá pouze verze pro Asijský trh a následně Globální který je určena pro širší spektrum zemí).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení