CZ|EU Distribuce mobilních telefonů

U mobilních telefonů rozeznáváme několik distribucí a to převážné Evropskou distribuci, GLOBÁLNÍ DISTRIBUCI a následně distribuci podle země jako např. Českou distribuci.

K distribuci se váže nejen software a jeho podpora aktualizací, ale také země, ta čím je větší tím spíše dorazí aktualizace dřív. Proto se může stát např. uživatel u anglické či německé distribuce bude mít nový software na telefonu mnohem dříve než uživatel s českou distribucí. Především pak u zařízení s operačním systémem android, zde je totiž mnohdy rozdíl několika měsíců. Oproti tomu uživatel zařízení Apple (iphone) nepozná žádný rozdíl zda má iPhone z Česka, Německa, nebo třeba Anglie.

Dnes velmi mylná domněnka u zahraničních telefonů  tzv. nemají české prostředí - jazyk. Tato domněnka je zcela mylná, jelikož výrobce v operačním systému Android a iOS  implementují všechny jazykové mutace. Ve výsledku to znamená i kdyby jste si telefon koupili v Číně, tak v něm český jazyk naleznete.

Velkou překážkou pro zahraniční distribuce může být jejich reklamace, tu z pravidla uznávají pouze prodejci, nikoliv autorizované servisy a to z prostého důvodu, telefon měl být určen pro jinou zemi, tím pádem spadá i pod autorizovaný servis v dané zemi. 

Výjimka je pouze u výrobce Applu - který na své nové přístroje poskytuje záruku mezinárodní. 

V naší nabídce naleznete převážně telefony z české distribuce. Avšak v nabídce máme zařízení i z distribuce evropské. Zákazník je vždy poučen o možnostech reklamace a jako přední prodejci předváděcí a zánovní techniky doporučujeme zákazníkům provádět reklamaci zboží převážně přes nás jako prodejce. 

(Mnoho výrobců například nejznámější Xiaomi - Asijský výrobce mobilních telefonů dělá pouze verze pro Asijský trh a následně Globální který je určena pro širší spektrum zemí).